تاثیر قهوه بر مو - آشنایی با تاثیر قهوه بر مو - فروشگاه کاچکول

آشنایی با تاثیر قهوه بر مو

تاثیر قهوه بر مو

تاثیر قهوه بر مو


تاثیر قهوه بر مو _ همان طور که می دانید ریزش مو یکی از معضلاتی است که برای افراد مختلف به وجود می آید. (پخش عمده قهوه)

از این رو به فکر درمان های مختلفی مانند رشد مو با خوراکی ها و یا انجام کاشت مو هستند.

مو یکی از مهم ترین آیتم های زیبایی است و اگر آسیب ببیند در شخصیت و اعتماد به نفس فرد اثر بسیار زیادی دارد.

یکی از موادی که موجب تقویت رشد مو ها می شود و در سطح تمام دنیا طرفداران بی شماری دارد قهوه است که سرشار از کافئین می باشد و کافئین برای رشد مو های شما بسیار ضروری است.

با کاچکول در این مقاله همراه باشید و لذت ببرید.

قهوه و رشد مجدد مو

با بالا رفتن سن، ریزش مو هم برای مردان و هم زنان اتفاق می افتد. استعمال قهوه به صورت موضعی و بر روی موها و کف سر ممکن است ریزش مو را متوقف کرده و به رشد مجدد مو کمک کند.

در مورد طاسی مردان، ریزش مو بطور موضعی زمانی اتفاق می افتد که هورمون جنسی دی هیدرو تستوسترون (DHT) به فولیکول های مو آسیب می­رساند.

زنان با هورمون DHT بالا هم ریزش مو را تجربه می­کنند. (پخش عمده قهوه)

آسیب به فولیکول­های مو به تدریج روی می­دهد و عاقبت منجر به طاسی می­شود. اما طبق تحقیق، کافئین موجود در قهوه می­تواند به تحریک رشد مجدد مو کمک کرده و ریزش مو را متوقف کند.

تاثیر قهوه بر مو _ یک تحقیق آزمایشگاهی در سال ۲۰۰۷ نشان داد که کافئین به مسدود کردن اثرات هورمون DHT در فولیکول موی مردان کمک کرد.

کافئین، دراز شدن تار مو را تحریک می کند و منجر به ریشه های موی بلندتر و پهن تر می شود. همچنین مدت زمان آناژن را که همان مرحله ی رشد مو می باشد را طولانی کرد.

این مطالعه تأثیر قهوه و رشد مجدد مو و مواد مؤثر در قهوه و ریزش مو همچنین تاثیرات کافئین بر فولیکول های موی زنان را آزمایش کرد

و دریافت که کافئین اثر افزایش دهنده ­ی رشد بر روی فولیکول موی زنان نیز داشت. چون کافئین یک محرک است پس گردش خون در فولیکول های مو را افزایش می دهد

و . این امر همچنین می تواند به رشد سریع تر و قویترشدن موها و ظاهر موی پرپشت تر و ضخیم تر کمک کند

استفاده از قهوه بر روی موی سر

درمان ریزش مو :

هیچ زنی دوست ندارد موهای خود را از دست بدهد زیرا این حتی اعتماد به نفس آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. (پخش عمده قهوه)

کافئین موجود در قهوه‌ها برای موها بسیار مفید است. وقتی یک برنامه موضعی روی موی سر یا پوست سر انجام می شود. به ریشه ها راه پیدا می کند و آنها را تحریک می کند.

رشد مو :

قهوه‌ها با بهبود ساختار و رشد، ریشه مو را تحریک می کنند زیرا کافئین می تواند رشد مو و یا از ریزش آن جلوگیری کند.

موهای قابل کنترل :

از دم کرده قهوه‌ها می توان برای رویش مجدد موها استفاده کرد. ساقه مو را محکم تر و صاف تر می کند و روند رشد آن را راحت تر می کند در حالی که به آن براقیت طبیعی می بخشد.

ماسک مو :

قهوه را می توان روی مو به عنوان ماسک نیز استفاده کرد. سپس یک قاشق غذاخوری عسل و روغن زیتون دو قاشق چای خوری پودر قهوه به آن اضافه کنید.

یک خمیر صاف درست کنید و سپس روی موها بمالید. بگذارید حدود نیم ساعت روی آن بماند، سپس آن را بشویید.

شستشو :

شستشوی موی با قهوه باعث بهبود ضخامت بافت و رنگ موهای شما می شود. قهوه را به طور معمول دم کنید و از جوش آمدن آن اطمینان حاصل کنید. (پخش عمده قهوه)

بگذارید محلول خنک شود سپس از آن به عنوان شستشوی نهایی موهای خود استفاده کنید.

پس از شستشو با موهای ابریشمی و صاف رویرو خواهید شد و همچنین نتیجه مثبت آن کاهش یا توقف ریزش آن است.

چگونه کافئین با فولیکول های مو کار می کند؟

یک آزمایش توسط دانشگاه Lübeck در آلمان نمونه هایی از بیماران مبتلا به ریزش موی مردانه ارثی یا آلوپسی آندروژنتیک (AGA) مورد مطالعه قرار داد.

AGA نوعی ریزش موی ارثی است که خانمها و آقایان را مبتلا میکند. نمونه ها با غلظت های مختلف تستوسترون و یا کافئین به مدت a hundred and twenty الی192 ساعت کشت داده شدند.

فیشر، هیپلر و السنر دانشمندان برجسته این مطالعه، از 14 بیمار مرد بیوپسی (نمونه) فولیکولهای مو را بررسی کردند.

سن بیماران بین20 تا 45 سال بود. هر بیمار در مراحل مختلف ریزش مو بررسی شد. در مرحله اول، آنها فولیکولهای موی رشد یافته را با سطوح مختلف تستوسترون درمان می کردند

که با کمال تعجب باعث کند شدن رشد موها می شد. و بعد از آن آنها همان فولیکول های مو را با سطح کافئین مختلف در برابر گروه کنترل (دارونما) درمان و سپس بررسی کردند.

نتایج این آزمایش نشان داده است که کافئین نه تنها اثرات منفی تستوسترون بر رشد مو را کم می کند

بلکه کافئین به تنهایی هنگام استفاده روی یک فولیکول مو که از قبل از تستوسترون تحت درمان قرار نمی گرفت، باعث بهبود و تسریع رشد مو می شود. (پخش عمده قهوه)

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *