اصول نگه داری از قهوه - اصول نگه داری از قهوه - فروشگاه کاچکول

اصول نگه داری از قهوه

اصول نگه داری از قهوه

اصول نگه داری از قهوه


قهوه یک نوشیدنی پر طرفدار و خوش طعم و خوشمزه می باشد که نوشیدن آن حس بسیار خوبی به شما می دهد. نوشیدن قهوه فواید بسیار زیادی دارد و برای بدن بسیار مقوی و کاربردی است. نوشیدن قهوه در مواقع خستگی و بی حوصلگی انرژی دو چندان به بدن شما می دهد و باعث رفع خستگی بدنتان خواهد شد. قهوه تاثیر خیلی زیاد و مهمی بر روی کاهش چربی بدن شما و کاهش وزن نیز می گذارد و کمک شایانی به کاهش وزن و لاغری می کند و برای افراد دارای اضافه ورن و چربی خون بسیار مقوی و مناسب است. قهوه نیاز به مراقبت دارد و اکنون می خواهیم شما را با اصول نگه داری از قهوه آشنا کنیم. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

قهوه از ترکیبات شیمیایی مختلفی تشکیل شده است. که اگر درست و در محیط مناسب از آن نگه داری نشود ، نه تنها بد مزه خواهد شد بلکه فاسد و بلا استفاده نیز می شود.

در ادامه شما را با نکاتی که باید هنگام نگه داری از قهوه رعایت کنید به شما خواهیم گفت:

دوری از رطوبت:

مهم ترین اصلی که باید در نگه داری از قهوه رعایت شود این است که قهوه را در محیط مرطوب نگه داری نکنید زیرا قهوه در صورت گرفتن رطوبت کارایی خود را از دست می دهد.

قهوه باید مطلقا در محیطی خشک نگه داری شود. رطوبت باعث کپک زدن قهوه و عوض شن طعم آن می شود بهتر است حتی الامکان قهوه را در ییخچال نگه داری کنید.

هوای خنک:

هوای گرم نیز مانند رطوبت، باعث فساد و خرابی قهوه می شود. محل خنکی مثل یخچال یا انباری و پستوی خانه ها بهترین مکان ها برای نگه داری قهوه می باشند تا همواره تازه و سالم باقی ماند.

همچنین بخوانید درباره: شیرین کننده های طبیعی قهوه

دوری از اکسیژن:

باید قهوه تان را در ظرف یا در بسته بندی خاصی نگه داری کنید تا اکسیژن تحت هیچ شرایطی به آن نفوذ نکند و هیچ راهی برای هوا نداشته باشد.

رسیدن اکسیژن به قهوه باعث اکسید شدن و بی کیفیت شدن قهوه خواهد شد در نتیجه باید دقت داشته باشید که پس از هر بار استفاده از قهوه ، درب ظرف آن را محکم ببندید تا اکسیژن وارد آن نشود. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

بهترین ظرف ها برای نگه داری قهوه ظروف سرامیکی و شیشه ای محکم می باشند. ظروف فلزی سم مهلک برای نگه داری قهوه می باشند و رطوبت و اکسیژن را به قهوه می رسانند و باعث عمر کم قهوه ها می شوند.

دوری از نور خورشید:

نور خورشید نیز یکی از مهم ترین عوامل برای فساد قهوه می باشد. باید سعی کنید که تا می توانید قهوه را از معرض نور خورشید دور نگه دارید.

ترکیبات شیمیایی قهوه در اثر اشعه های نور خورشید دچار تغییر و مشکل شده و طعم وعطر قهوه به طور کل تغییر پیدا می کند که امری نا درست است.

اگر مقداری قهوه را در ظرف در کنار قهوه ساز نگه می دارید، سعی کنید از ظرف تیره رنگ استفاده کنید که نور از آن عبور نکند. نور خورشید هم مانند رطوبت و اکسیژن برای قهوه مضر می باشد.

از فریز کردن قهوه پرهیز کنید:

بسیاری از افراد قهوه را به مقدار بسیار بالایی می خرند و به هوای داشتن طولانی مدت ، آن ها را فریز می کنند. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

فریز کردن قهوه باعث می شود کیفیت آن نسبت به روز اول کاهش پیدا کند و مزه ی آن نیز تغییر چشم گیری داشته باشد و در کل از کیفیت قهوه تا حد بسیار زیادی کاسته خواهد شد.

تا حد امکان در این مقاله سعی کردیم تا شما را با اصول صحیح نگه داری از قهوه آشنا کنیم امید است که موفق بوده باشیم.

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *