آداب خوردن قهوه - آداب خوردن قهوه - فروشگاه کاچکول

آداب خوردن قهوه

آداب خوردن قهوه

آداب خوردن قهوه


همانطور که می دانید امروزه قهوه به یکی از پر طرفدار ترین نوشیدنی های گرم تبدیل شده است و از کودک تا بزرگسال حس خوبی به نوشیدن انواع قهوه دارند. قهوه جزو پر مصرف ترین نوشیدنی هاست و فواید بسیار زیادی نیز به همراه خود دارد. اما نوشیدن قهوه هم قوانین خاص خود را دارد که اگر می خواهید از نوشیدن قهوه لذت بیشتری ببرید باید از آن ها آگاهی یابید تا با لذتی دو چندان قهوه بنوشید و حس به مراتب بهتری از این نوشیدنی استثنائی بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با آداب خوردن قهوه آشنا کنیم. (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

اگر از افراد مختلف سوال کنید کمتر کسی است که تمایل به نوشیدن قهوه نشان ندهد زیرا این نوشیدنی با یک بار تجربه انسان را  شیفته ی خود می کند.

دانستن یک سری آداب برای نوشیدن قهوه باعث می شود تا شما همانند یک انسان اصیل قهوه بنوشید. با ما همراه باشید تا شما را با این آداب مهم آشنا کنیم.

چگونه قهوه بنوشیم؟

اگر اسپرسو خور هستید باید درکنار اسپرسو یک فنجان آب نیز داشته باشید و مهم ترین نکته این است که قهوه را ، فرقی نمی کند چه نوع قهوه ای باشد، هر نوع قهوه را باید به آرامی بنوشید و هرگز مانند چایی با سرعت هورت نکشید و آن را به اتمام نرسانید.

قهوه باید با آرامش خاطر و جرعه جرعه نوشیده شود تا طعم و تاثیر آن به جان بنشیند و اگر در کافه ای با کسی قرار ملاقات دارید سعی کنید تا آخر زمان ملاقات قهوه را آرام آرام و جرعه جرعه بنوشید.

بعد از خوردن قهوه چه چیزی بخوریم؟

قهوه را حتی الامکان با غذا های دیگر ننوشید مخصوصا غذا های سنگینی مانند اسپاگتی چون در بدن شما یک فاجعه و مشکل بزرگ رخ خواهد داد. (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

بهترین چیزی که باید بعد از قهوه آن را نوشید، تنها یک لیوان آب سرد می باشد. نوشیدن آب سرد بعد از قهوه فواید و دلایل مهمی دارد: نوشیدن یک لیوان آب سرد بعد از قهوه باعث می شود تا احساس تشنگی نکنید و در قدیم الایام نیز قهوه را به همراه آب سرو می کردند تا اگر فردی تشنه است با نوشیدن آب احساس تشنگی آن برطرف گردد.

دلیل دوم که بعد از قهوه آب می نوشند این است که نوشیدن قهوه باعث می شود تا دانه های آن روی دندان شما باقی بماند و تا زمانی که بخواهید مسواک بزنید ممکن است به دندان ها اسیب وارد کند لذا نوشیدن یک لیوان آب بعد از قهوه باعث شستشوی سطحی و سریع دندان ها نیز خواهد شد و سلامت دهان و دندان را به همراه دارد.

دلیل سوم این است که وقتی قهوه می نوشید طعم دهان به طور کل عوض شده و بوی قهوه می گیرد به همین علت اگر خوراکی خاصی بعد از قهوه بخورید طعم آن را متوجه نخواهید شد پس بهترین کار نوشیدن آب بعد از قهوه است تا طعم دهان شما را به حالت اولیت برگرداند و احساس بدی نیز به شما ندهد.

همچنین بخوانید درباره: تاثیر قهوه بر لاغری

قهوه را چگونه شیرین کنیم:

قهوه به خودی خود تلخ است و نوشیدن آن شاید برای عده ای خوشایند نباشد پس می توان با استفاده از شیر، شکر، خرما، دارچین، شکر سرخ، کاکائو، شکلات، شربت افرا، شربت خرما، شیره ی خرما، شیره ی انگور، عسل و… از طعم تلخ آن کاست و لذت بیشتری از نوشیدن قهوه برد. (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

در این مقاله سعی کردیم تا شما به طور کامل را با آداب اولیه ی نوشیدن قهوه آشنا کنیم. به امید اینکه با رعایت این آداب بیش از پیش از نوشیدن قهوه لذت کامل ببرید و لحظات زیبایی را برای خود و اطرافیان خود رقم بزنید.

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *