فرق نسکافه و قهوه - فرق نسکافه و قهوه چیست؟ - فروشگاه کاچکول

فرق نسکافه و قهوه چیست؟

فرق نسکافه و قهوه

فرق نسکافه و قهوه


نوشیدن قهوه یا نسکافه جزو کار های مورد علاقه ی اکثر افراد می باشد و باعث انرژی بخشی و رفع خستگی می شود. بسیاری از افراد نسکافه و قهوه را یکی می دانند اما امروز و در این مقاله می خواهیم به شما یاد آور شویم که این دو نوشیدنی دوست داشتنی باهم تفاوت زیادی دارند پس در مقاله ی فرق نسکافه و قهوه با ما همراه باشید. (ظرفیت خالی تولید کافی میکس)

دانه های قهوه بعد از عملکرد کشت و برداشت مورد یک سری پردازش ها قرار می گیرد. تا به صورت تکمیل به دست شما می رسد و آماده مصرف و نوشیدن است.

این پردازش ها است که نوع قهوه یا نسکافه یا کافی میکس یا اسپرسو یا هر نوع نوشیدنی دیگر قهوه را تعیین و دسته بندی می کند و به دست شما مصرف کنندگان می رساند.

نسکافه و قهوه دو نوشیدنی خوشمزه و خوش طعم هستند که طرفداران زیادی دارند.

فرق نسکافه و قهوه

از قهوه تا نسکافه:

دانه های قهوه از یک درخت مخصوص استوایی برداشت می شوند که بومی مناطق استوایی و آفریقا و کشور هایی مانند برزیل و کلمبیا است و فقط در آن مناطق می روید و ازهمان مناطق برداشت می شود.

این دانه با ارزش از زمان بسیار قدیم و حتی قبل تر از این که به این صورت گسترده و معروف شده باشد، توسط بومیان این مناطق مصرف می شد و امروزه به دلیل طعم و خواصی که دارد، توسط حدود یک سوم جهان به صورت روزانه مصرف می گردد.

از فرق نسکافه و قهوه این است که نسکافه و قهوه علی رغم داشتن ماده کافئین که یک ماده اعتیاد آور می باشد، (ظرفیت خالی تولید کافی میکس)

اما به دلیل این که ضرر زیادی برای بدن ندارد و به دلیل تاثیرات مثبت دیگری که دارد، از جمله ایجاد آرامش، توسط بسیاری از افراد به عنوان یک نوشیدنی مناسب  محسوب می شود.

قهوه با توجه به اینکه در کدام شهر و کشور و قاره کشت شود طعم و رنگ و بوی متفاوتی دارد.

و با توجه به افزودنی های مختلفی که در خود حل می کند مانند ، آب ، شکلات ، شیر و… نام های مختلفی مانند اسپرسو، نسکافه و… می باشد. قهوه هم به دو شکل صاف شده و صاف نشده مورد استفاده قرار می گیرد.

مثلا قهوه عربی و قهوه ترک را به صورت صاف نشده درست می کنند. قهوه عربی به میزان قهوه ترک تلخ تر و سیاه تر است اما قهوه ترک طعمی شیرین تر و رنگی روشن تر دارد.

در سال های اخیر نوشیدنی جدیدی به نام نسکافه عرضه شده است که حاصل اسانس تبخیر شده ی قهوه ی صاف و عصاره ی دانه ی قهوه است که برعکس قهوه نیازی به قهوه جوش ندارد و به راحتی در آب جوش حل می شود و قابل نوشیدن است.

همچنین بخوانید درباره: برشته کاری قهوه

طبع نسکافه چیست؟

با توجه به اطلاعات موجود در طب سنتی طبع نسکافه گرم می باشد. و افرادی که طبع گرم دارند باید دقت در مصرف داشته باشند زیرا زیاده روی آن ها در نوشیدن نسکافه ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون، بالا رفتن ضربان قلب، گر گرفتگی، تنگی نفس و… شود.

در مقابل مصرف نسکافه بدن را سالم نگه می دارد و به هضم غذا کمک می کند و چشم درد ، سر درد ، سرماخوردگی و… را درمان می کند. (ظرفیت خالی تولید کافی میکس)

فرق نسکافه و قهوه در این است که مصرف نسکافه باعث قوی تر شدن سیستم عصبی می شود و حافظه و اعصاب را قوی می کند و از بروز آلزایمر نیز جلوگیری می کند.

نسکافه اشتها را کاهش داده و تا حد زیادی به افرادی که رژیم دارند کمک می کند تا در لاغر شدن با سرعت بیشتری پیش بروند.

قهوه و نسکافه از یک خانواده هستند با وجود اینکه فرق  نسکافه و قهوه را دانستیم که تفاوت هایی دارند که هم در رنگ، طعم و مزه ی آن ها مشهود است و کسانی که حساسیت زیاد به تلخی قهوه دارند می توانند نسکافه بنوشند.

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *