قهوه کنیا - قهوه کنیا چیست؟ - فروشگاه کاچکول

قهوه کنیا چیست؟

نوشیدن قهوه یکی از بهترین و دوست داشتنی کار هایی است که افراد تمایل زیادی به انجام آن دارند مخصوصا نوشیدن قهوه در فصول سرد سال لذتی دو چندان دارد. میان مشغله های کار و زندگی نیز نوشیدن روزانه یک فنجان قهوه می تواند خستگی را برطرف و درمان کند. قهوه انواع های مختلفی دارد که امروزه می خواهیم به قهوه کنیا بپردازیم. (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

کشور کنیا معطر ترین و پر اسید ترین قهوه ها را تولید می کند. از ویژگی های منحصر به فرد قهوه های این کشور می توان به : اسیدی بودن ، ترکیب پیچیده ی میوه ی قهوه و بافت غنی و آبدار و عطر غلیظ ، اشاره کرد.

حدود 15 هتکار یا بیشتر مزارع کشور کنیا به کشت قهوه اختصاص دارد. کنیا قهوه‌های عربیکا علی‌الخصوص SL و K را تولید می‌کند. دانه‌های قهوه جهت صادر شدن به دیگر کشورها، شسته می‌شوند. تنها درصد کمی از گیلاس ‌های قهوه‌ ای که به طور طبیعی فراوری می‌شود در کنیا مصرف می‌گردد.

بیشتر دانه‌ های قهوه‌ پس از فراوری شدن از طریق یک سیستم حراج هفته ‌ای به فروش می ‌رسد، و در نتیجه صادرکنندگان دانه‌ های قهوه ای که هفتۀ قبل مزه‌ی آن را امتحان کرده‌اند، و مورد پسندشان بود به فروش می گذارند.

و قهوه های با کیفیت قیمتی بهتر و بالا تر دارند و همین امر باعث می شود تا کشاورزانی که قهوه ی شان کیفیت پایینی دارد، انگیزه برای کشت بهتر و با کیفیت تر پیدا کنند تا آن ها هم بتوانند قهوه های خود را با قیمتی بالا تر بفروشند. (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

مناطق معروف تولید قهوه در کشور کنیا:

نِیری:

منطقه ی نیری که عمده ی آن را کارخانه های بارانی و مزارع قهوه تشکیل می دهد، معروف ترین نقطه برای داشتن قهوه های با کیفیت و ارزش مند می باشد. و بیشترین صادرات قهوه را نیز دارد.

مارسابیت:

این منطقه قهوه ی کافی برای صادر کردن را تولید نمی کند اما تنها منطقه در کشور کنیاست که روناسیان وحشی در آن پیدا می شود. و تحقیق و حفاظ ت ژن در این جنگل ها به نفع تولیدات قهوه ی کل دنیا خواهد بود.

مرو:

منطقه ی مرو در قسمت های شرقی کنیا واقع شده و خاک آلی و غنی و باران خوبی دارد و قهوه های با کیفیت و خوبی را نیز پرورش می دهد. (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

کری نیاگا:

ارتفاع و بارش باران سالیانه در سراشیبی های کوه کنیا، که به همین منطقه بر می گردد شرایط خوبی را برای رشد قهوه های بهتر فراهم می ‌کند.

همچنین بخوانید درباره: آداب خوردن قهوه

اِمبو:

این منطقه دارای خاک آتشفشانی و دو فصل پر بارش می باشد و به همین سبب قهوه های بی نظیری را تولید می کند و از کارخانه های قهوه نیز احاطه شده است.

قهوه های کنیایی با وجود طعم و مزه و عطر بی نظیری که دارند ، تنها 5 درصد از بازار قهوه را شامل می شوند. این قهوه ها هم به صورت شسته شده و هم شسته نشده فراوری و عرضه می شوند. برداشت محصول اصلی قهوه در کنیا از ماه اکتبر شروع و تا ماه دسامبر ادامه پیدا می کند.

نوشیدن قهوه می تواند التیام لحظات تلخ باشد و حال انسان را دگرگون کند چه بهتر که این قهوه از قهوه ی کنیا بوده چون خواص بی نظیری دارد و به علت خلوص بالایی که دارد فواید آن تاثیر بیشتری روی بدن انسان می گذارند (ظرفیت خالی تولید هات چاکلت)

و به لاغری ، تقویت حافظه ، رفع خستگی و بی خوابی ، درمان افسردگی ، جلوگیری از پیری و… کمک شایانی می کنند. با نوشیدن قهوه های اصل و خالص و طبیعی لطف بزرگی به بدن های خود خواهید کرد. و قطعا هیچ وقت از این تصمیم پشیمان نخواهید شد.

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *