قهوه بدون کافئین - آشنایی با قهوه بدون کافئین - فروشگاه کاچکول

آشنایی با قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین


یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین نوشیدنی های جهان قهوه می باشد. افراد زیادی از خوردن قهوه لذت می برند اما گاهی اوقات برای مشکلات شخصی و سلامتی مجبور می شوند از خوردن آن بپرهیزند. زیرا در قهوه کافئین زیادی وجود دارد. امروز در این مقاله می خواهیم در مورد قهوه بدون کافئین با هم صحبت کنیم. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

افرادی که از خوردن قهوه به دلیل کافئین پرهیز می کنند می توانند از قهوه های دیگر مانند قهوه بی کافئین استفاده کنند این نوع قهوه دقیقا مثل قهوه معلولی بوده و فقط کافئین آن حذف شده است.

با کاچکول در این مقاله همراه باشید و لذت ببرید.

کافئین

یکی از ترکیبات مهمی که در قهوه وجو دارد کافئین است که عامل انرژی بخشی قهوه نیز به حساب می آید. ولی بعضی از کسانی که قهوه دوست دارند برای نوشیدن قهوه این عامل را نمی پسندند

و یا نسبت به کافئین حساسیت دارند. به همین دلایل قهوه بدون کافئین تولید شده است تا صنعت قهوه بتواند برای افرادی که دارای شرایط خاصی هستند نیز قهوه داشته باشد.

قهوه بدون کافئین چیست و چگونه تهیه می شود؟

قهوه بدون کافئین از دانه های قهوه ای که 97 درصد کافئین آن ها را حذف کرده اند ساخته می شود.

روش های مختلفی برای استخراج کردن کافئین از دانه های قهوه وجود دارد که بیشتر آن ها شامل آب، حلال های آلی و دی اکسید کربن هستند.

دانه های قهوه در ماده ای که حلال می باشد شسته می شوند تا موقعی که کافئین از آن خارج شود و سپس حلال را خارج می کنند. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

ارزش غذایی قهوه بی کافئین (جدا از میزان کافئین) تقریبا با قهوه معمولی یکسان می باشد. با این حال طعم و بو در این نوع قهوه ممکن است کمی ملایم تر از قهوه معمولی بنظر بیاید.

و با توجه به روشی که برای استخراج کافئین استفاده می شود، رنگ قهوه نیز امکان دارد تغییر کند.

این موضوع نوشیدن قهوه را برای افرادی که نسبت به طعم تلخ و بوی قهوه معمولی حساس هستند، خوشایندتر می کند.

همچنین بخوانید درباره: فرق نسکافه و قهوه چیست؟

چه مقدار کافئین در قهوه های بدون کافئین وجود دارد؟

قهوه بدون کافئین، به این معنی نیست که اصلا کافئین در آن وجود ندارد در حقیقت در این نوع قهوه ها مقدار کمی کافئین وجود دارد مثلا می توان گفت در هر فنجان حدود 3 میلی گرم کافئین وجود دارد.

تحقیق دیگری مشخص کرده که در هر 180 میلی لیتر قهوه بی کافئین تقریبا می توان گفت 0 تا 7 میلی گرم کافئین وجود دارد.

مقدار کافئینی که در یک قهوه معمولی وجود دارد نسبت به نوع قهوه و روشی که تهیه می شود و همچنین اندازه ی فنجان آن حدود 70 تا 140 میلی گرم می تواند باشد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که این نوع قهوه حتی اگر هیچ کافئینی نداشته باشد باز هم در مقایسه با قهوه معمولی مقدار ناچیزی کافئین در آن وجود دارد. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

با این حال می‌توان گفت که قهوه بدون کافئین در موارد زیر می‌تواند برای سلامتی مفید باشد:

  • دیابت نوع دو، عملکرد کبد و مرگ زودرس: نوشیدن قهوه، چه معمولی و چه بی کافئین بر اساس تحقیقات مختلفی که انجام شده ریسک ابتلا به دیابت نوع دو را کم می کند.

علاوه بر این تحقیقات نشان می‌ دهند قهوه بدون کافئین با کم کردن سطح آنزیم‌ های کبدی می تواند مانند یک محافظ برای کبد به حساب بیاید.

از دیگر فواید قهوه های بی کافئین می توان به کم کردن ریسک مرگ های زودرس و مشکلات قلبی و سکته نیز اشاره کرد.

  • بالا رفتن سن و بیماری‌های عصبی: قهوه بدون کافئین و قهوه معمولی هر دو تاثیر مثبتی بر روی مشکلات روانی و مغزی حاصل از افزایش سن دارند.

مطالعه بر روی سلول‌های انسانی نشان داده است که قهوه بدون کافئین می‌ تواند نورون‌های موجود در مغز حفظ کند.

این به مراتب احتمال ابتلا به بیماری‌هایی همچون آلزایمر و پارکینسون را کاهش می‌دهد.

  • کاهش علائم سوزش معده و ریسک ابتلا به سرطان رکتوم: یکی از عوارض جانبی مصرف قهوه رفلاکس اسید و سوزش معده است. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

بسیاری از مردم با نوشیدن قهوه با چنین مشکلاتی رو به رو می‌شوند و استفاده از این نوع قهوه اثرات این چنینی بسیار کمتری را به دنبال دارد.

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *