آسیاب کردن قهوه - آسیاب کردن قهوه - فروشگاه کاچکول

آسیاب کردن قهوه

نوشیدن قهوه جزو یکی از لذت بخش ترین تفریحاتی است که از قضا فواید بیشمار و زیادی نیز برای بدن دارد. نوشیدن قهوه نیز نیازمند آداب و نکات خاصی می باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از آماده سازی قهوه به آن توجه کنیم، آسیاب کردن قهوه می باشد. برخی از افراد از پودر آماده ی قهوه استفاده می کنند که آن پودر می تواند فوری یا قابل دم کردن باشد. اما قهوه خور های حرفه ای ترجیح می دهند تا دانه های قهوه را تهیه کردن و خود، آن ها را آسیاب کنند. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

بسیاری از افراد برای خرید تجهیزات دم کردن قهوه هزینه های گزاف می کنند تا قهوه های خوشمزه تری دم کنند.

غافل از اینکه یکی از مهم ترین مولفه های خوشمزه کردن قهوه ، درست آسیاب شدن آن است. در واقع انتخاب یک آسیاب خوب برای پودر کردن دانه های قهوه جزو مهم ترین ارکان در تهیه ی قهوه می باشد

پس باید همواره در انتخاب بهترین آسیاب ها دقت کافی را داشته باشید.

همچنین بخوانید درباره: خواص قهوه ی تلخ

انتخاب آسیاب مناسب:

در ابتدا باید این نکته را یاد آور شویم که بین آسیاب قهوه ی اسپرسو و دگیر قهوه ها تفاوت وجود دارد. پس در ابتدا مشخص کنید که اگر اسپرسو خور هستید آسیاب مخصوص آن و بالعکس را تهیه کنید.

بسیاری از نکات در بین تمام آسیاب ها مشترک هستند اما انتخاب آسیاب مناسب تر با توجه به نوع قهوه ای که دم می کنیم، تاثیر زیادی روی عطر و طعم قهوه خواهد گذاشت.

بسیاری از آسیاب ها دارای یک عدد تیغه هستند و با فشار بر روی دکمه ی on شروع به کار می کنند. و تا زمانی که شما دست خود را از روی این دکمه بر ندارید، آسیاب به چرخش ادامه خواهد داد. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

آسیاب های تیغه ای باعث می شوند در انتهای فنجان قهوه ی شما پودر زیادی ته نشین شود و جدای از آن پودر کردن دانه های قهوه با آسیاب های تیغه ای به شما پودری هم سان و یک دست نخواهد داد.

اما نکته ی مثبتی که درمورد این آسیاب ها وجود دارد این است که این نوع از آسياب ها قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای دارند.

انواع اسیاب کردن

بجز آسياب های تیغه ای، آسیاب های تیغه ای-مته ای  نیز در بازار وجود دارند که به مراتب بهتر هستند. پودر کردن قهوه با این نوع آسیاب، به شما پودر قهوه ی کاملا یکدست و هم اندازه ای خواهد داد.

بعضی از این آسیاب ها گام های مشخصی دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها اندازه ی آسیاب قهوه را مشخص کنید. و این اجازه را به شما می دهند که اندازه ی قهوه ی آسیاب شده را نیز خودتان انتخاب کنید.

این نوع آسیاب ها به دو نوع مختلف دستی و الکتریکی تقسیم می شوند که نوع دستی آن ها هیچ قیمتی ندارند اما اگر روزانه مقدار زیادی قهوه آسیاب می کنید یا به دنبال آسان تر شدن کارتان هستید، می توانید نوع الکتریکی آن را تهیه کنید. این آسیاب ها اغلب دارای یک تایمر هستند که می توانید به وسیله ی آن مقدار آسیاب قهوه را مشخص کنید.

  اگر نوع آسیاب درشت را انتخاب کنید زمان کمتری برای آسیاب کردن نیاز خواهید داشت و اما اگر انتخاب شما آسياب ریز باشد، زمان آسياب کردن قهوه بیشتر طول خواهد کشید.

سخن پایانی

پس دقت داشته باشید که همواره در انتخاب آسياب و عمل آسياب کردن قهوه دقت داشته باشید. و همواره بهترین ها را برای این کار انتخاب کنید تا از نوشیدن یک قهوه ی اصیل و درست آسياب شده لذت ببرید و این لذت را به دیگران نیز هدیه دهید تا قهوه ای خوب بنوشند. (ظرفیت خالی تولید کاپوچینو)

قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *